РЕЙТИНГ 88 ДЕПУТАТІВ МАЖОРИТАРНИКІВ
квітень 2017 року
Про рейтинг
Громадянська мережа ОПОРА продовжує досліджувати діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах. У 2017 році об'єктами моніторингу стали 88 народних обранців (у 2015 році моніторингу підлягали 36 депутатів, в 2016 році – 105). Діяльність відібраних для моніторингу депутатів аналізується за двома ключовими показниками: законотворча робота в парламенті та активність у виборчому окрузі. На основі оцінювання й узагальнення 23 критеріїв активності формується щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою (депутат з найкращими показниками отримує 100 балів). Детальніше про методологію дивіться тут
Результати Квітня
У квітні 2017 року серед 88-ми депутатів-мажоритарників Верховної Ради, діяльність яких досліджує ОПОРА, лідером за сукупними показниками активності в парламенті та виборчому окрузі року став Михайло Бондар (НАРОДНИЙ ФРОНТ). Із невеликим відривом його наздоганяють колега по фракції Максим Бурбак (НАРОДНИЙ ФРОНТ) та представник президентської політичної сили Роман Мацола(Блок Петра Порошенка). Варто також зазначити, що Максим Бурбак став лідером рейтингу за окремим показником найбільшої результативності в стінах парламенту, тоді як Роман Мацола очолив рейтинг за окремим показником рівня активності у виборчому окрузі та взаємодії з виборцями.
1 місце: Михайло Бондар
Народний Фронт
2 місце: Максим Бурбак
Народний Фронт
3 місце: Роман Мацола
Блок Петра Порошенка
88 депутатів
ФАКТИ КВІТНЯ
Законотворчість
25%
Народних депутатів не зареєстрували жодного законопроекту
7%
Законопроектів стосуються проблем виборчих округів
10%
Стосуютья законопроектів тематики передвиборчою програмою
Довідково: Дані щодо діяльності 88 депутатів, які включені до дослідження ОПОРИ.
Відбулось
12 засідань
Голосували
499 разів
Юрій Бублик
Найбільш продуктивний законотворець. Підготував 8 законопроектів
45%
Народних обранців не підготували жодного запиту
68%
Мажоритарників жодного разу не виступали в парламенті
30%
Запитів були на місцеву тематику

Довідково: Дані щодо діяльності 88 депутатів, які включені до дослідження ОПОРИ.
Всього депутати подали 118 запитів
Всього ж депутати подали 118 запитів, що на третину менше, ніж у лютому. Лідером за кількістю поданих запитів (враховуючи співвідношення індивідуальних та колективних запитів) став Валерій Писаренко (Група "Партія "Відродження"). Також активно користувалися цим інструментом депутатського контролю Анатолій Денисенко, Юрій Бублик, Андрій Шипко, Владислав Бухарєв, Михайло Бондар, Дмитро Добродомов, Ігор Гузь та Едуард Матвійчук.

Уже традиційно народні депутати не надто активно дебатують у сесійній залі. Найбільш активно користувався правом виступу в сесійній залі Максим Бурбак з фракції НАРОДНИЙ ФРОНТ.
Робота в окрузі
93%
Приймальнь працювали на регулярній основі
40%
Депутатів не проводили особистих прийомів
31%
Депутатів не проводили публічного звітування перед виборцями
Довідково: Дані щодо діяльності 88 депутатів, які включені до дослідження ОПОРИ.
Відповідно до календарного плану роботи Верховної Ради депутатам було відведено 5 днів для роботи в окрузі, Лідером за кількістю проведених прийомів (12) став Роман Мацола (Блок Петра Порошенка), однак, враховуючи критерій відповідності часу прийому графіку роботи парламенту, найбільш дисциплінованим та активним був Анатолій Дирів (НАРОДНИЙ ФРОНТ).

Громадські консультанти ОПОРИ не виявили у відкритому доступі інформації про функціонування в округах депутатських приймалень Руслана Богдана (Батьківщина), Костянтина Павлова (Опозиційний блок), Михайла Поплавського (Воля народу) і Леоніда Клімова (Партія "Відродження).
23%
Депутатів мають приймальні, що діють поза межами виборчих округів, в яких вони були обрані
27%
Депутатів не проводили жодної публічної діяльності в своїх округах

Довідково: Дані щодо діяльності 88 депутатів, які включені до дослідження ОПОРИ.
Натомість найактивніше участь у публічних заходах в округах брали депутати фракції Політичної партії "Опозиційний блок" Андрій Гальченко та Сергій Ківалов. Тоді як Анатолій Дирів та Роман Мацола найбільш активно у квітні взаємодіяли з місцевими органами влади.
Загалом можна виділити декілька народних депутатів, які, за результатами моніторингу ОПОРИ, протягом останніх трьох місяців демонструють стабільно високий рівень законотворчої активності, комітетської роботи та діяльності у виборчому окрузі. Це Роман Мацола, Андрій Шинькович та Іван Рибак (Блок Петра Порошенка); Михайло Бондар, Максим Бурбак, Ігор Гузь та Анатолій Дирів (НАРОДНИЙ ФРОНТ); позафракційні Ірина Констанкевич та Юрій Бублик.
Громадянська мережа ОПОРА
88 місце: Дмитро Ярош
Позафракційний
87 місце: Андрій Денисенко
Позафракційний
86 місце: Вадим Нестеренко
Опозиційний блок
Натомість абсолютними аутсайдерами за сукупними результатами роботи в парламенті та окрузі протягом останніх трьох місяців є позафракційні Дмитро Ярош, Костянтин Жеваго і Андрій Денисенко, депутати Леонід Клімов з Групи "Партія "Відродження" та Вадим Нестеренко з фракції політичної партії "Опозиційний блок".
Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.
Повна таблиця рейтингу
Дивитись тут
Фото: НФ, УНІАН
Made on
Tilda