РЕЙТИНГ 88 ДЕПУТАТІВ МАЖОРИТАРНИКІВ
травень 2017 року
Про рейтинг
Громадянська мережа ОПОРА продовжує досліджувати діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах. У 2017 році об'єктами моніторингу стали 88 народних обранців (у 2015 році моніторингу підлягали 36 депутатів, в 2016 році – 105). Діяльність відібраних для моніторингу депутатів аналізується за двома ключовими показниками: законотворча робота в парламенті та активність у виборчому окрузі. На основі оцінювання й узагальнення 23 критеріїв активності формується щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою (депутат з найкращими показниками отримує 100 балів). Детальніше про методологію дивіться тут
Андрій Парубій, голова Верховної Ради України
Результати ТРАВНя
За результатами моніторингу депутатської роботи в травні 2017 року найбільш активним народним депутатом серед 88 учасників рейтингу ОПОРИ став Іван Рибак з Чернівецької області (фракція партії «Блок Петра Порошенка»). Він лідирує за сумою всіх показників. Лідер рейтингу Іван Рибак (БПП) у травні 11 разів відвідував округ і двічі брав участь у роботі органів місцевої влади. Також він провів 3 особисті прийоми виборців. У співавторстві з іншими депутатами зареєстрував два законопроекти і подав чотири запити (три з них стосувалися надання матеріальної допомоги). Серед ініційованих депутатом у цьому році законопроектів, станом на травень, один уже пройшов перше читання, один отримав позитивний висновок ГНЕУ і два отримали позитивний висновок профільного комітету, однак жоден не став чинним актом. Іван Рибак лідирує в травні за сукупністю всіх показників, однак поступається за окремими компонентами іншим народним обранцям
1 місце: Іван Рибак
Блок Петра Порошенка
2 місце: Максим Бурбак
Народний Фронт
3 місце: Михайло Бондар
Народний Фронт
Законодавча активність
ФАКТИ ТРАВНЯ
34%
Народних депутатів не зареєстрували жодного законопроекту
13%
Законопроектів стосуються проблем виборчих округів
17%
Стосуютья законопроектів тематики передвиборчою програмою
Довідково: Дані щодо діяльності 88 депутатів, які включені до дослідження ОПОРИ.
Порівняно з попереднім місяцем, у травні зросла кількість депутатів (з 25% до 34%), які не ініціювали жодного проекту закону. Разом з тим Андрій Шинькович та Роман Мацола зареєстрували протягом місяця нетипово велику кількість законопроектів – 12 і 10 відповідно. Для порівняння, у середньому народні обранці щомісяця ініціюють 1 – 2 законопроекти. Більшість проектів законодавчих ініціатив у травні стосувалася загальнонаціональних тем і лише близько 13% були пов'язані з вирішенням проблем округів. Позафракційна Ірина Констанкевич ініціювала в травні найбільшу кількість законопроектів (3 з 5 документів) щодо проблем округу або регіону. Натомість депутат Валерій Писаренко(Група «Партія «Відродження») є лідером за кількістю законопроектів, які співвідносяться з положеннями його передвиборчої програми.
40%
Народних обранців не підготували жодного запиту
68%
Мажоритарників жодного разу не виступали в парламенті
Довідково: Дані щодо діяльності 88 депутатів, які включені до дослідження ОПОРИ.
Всього депутати подали 144 запитів
Високою (не менше 40%) залишається частка народних обранців, які не використовують інструменту депутатського запиту в своїй повсякденній роботі. Лідерами за кількістю поданих запитів (враховуючи співвідношення індивідуальних та колективних запитів) у травні були Михайло Бондар (фракція політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ") та депутати від БПП – Костянтин Яриніч, Андрій Шинькович і Роман Мацола.

Дві третини депутатів, які підлягають моніторингу, у травні не брали участі в обговоренні питань порядку денного в стінах Верховної Ради. Тоді як найбільш активним у цьому аспекті депутатської роботи був позафракційний Юрій Дерев'янко.

Відбулось
12 засідань
Голосували
497 разів
Андрій Шинькович
Найбільш продуктивний законотворець. Підготував 12 законопроектів
Не всі депутати продовжують демонструвати високий рівень дисциплінованості у виконанні своїх безпосередніх повноважень. Так, позафракційні Едуард Матвійчук і Дмитро Ярош протягом місяця жодного разу не скористалися своєю карткою для голосування в парламенті.
Робота в округах
ФАКТИ ТРАВНЯ
Натомість за показниками активності у виборчому окрузі в травні 2017 року рейтинг ОПОРИ очолює Максим Бурбак з Чернівецької області (фракція політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ"). У депутата активно працюють приймальні по всій області, й протягом місяця він здійснив 14 візитів до округу.

Хоча близько третини депутатів у травні активно взаємодіяли з виборцями через мережу приймалень, кожного місяця ОПОРА виявляє таких, які не проводять особистих прийомів і в яких взагалі немає приймалень, що функціонують або діють на регулярній основі. Минулого місяця в округах не працювали приймальні Михайла Поплавського (група «Воля народу»), Леоніда Клімова (група «Партія «Відродження»), Руслана Богдана (фракція «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»), Костянтина Павлова (фракція Політичної партії «Опозиційний блок») і позафракційного Віталія Купрія. Загалом у травні 2017 року депутати більшою мірою вдавалися до особистої комунікації з виборцями через участь і проведення публічних заходів, ніж через діяльність приймалень. Понад третина народних депутатів, які підлягають моніторингу, у жодній формі не звітують про свою роботу перед виборцями.
АУТСАЙДЕРИ
88 місце: Дмитро Ярош
Позафракційний
87 місце: Вадим Нестеренко
Опозиційний блок
86 місце: Костянтин Жеваго
Позафракційний
Дмитро Ярош вже протягом кількох місяців впевнено утримує позицію антилідера рейтингу депутатської активності. Він жодним способом не виконує своїх функцій законотворця і представника інтересів виборців.
Повна таблиця рейтингу
дивитись тут
Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво»,
що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.
Фото: НФ, УНІАН, kvedomosti.com
Made on
Tilda